Rewal - jak dojechać, jak dotrzeć, co warto zobaczyć, co zwiedzać?

  • location_on Międzyzdroje, ul. undefined

Rewal to siedziba nadmorskiej gminy w Zachodniopomorskiem, równocześnie to jedno z bardziej znanych polskich letnisk. Najwcześniejsze wzmianki o Rewalu pochodzą z końca 14 wieku kiedy to działała w miejscowości gospoda. Pierwsi letnicy pojawili się w Rewalu już w latach 30-tych 19-tego wieku, a w 1914 r. w Rewalu wypoczywało już powyżej dwa tys. wczasowiczów, w największej części rezydentów Berlina oraz otoczenia. Rewal zlokalizowany jest na stromym klifie, a zasadnicze wejście na piaszczystą plażę wiedzie udostępnionymi w 2009 r. schodami z miejscem widokowym.

Co warto zobaczyć w Rewalu?

 

PLAŻA

Popularne wśród letników miejsce, przede wszystkim odwiedzane w czasie zachodu słońca. Na plaży budzi zainteresowanie także przystań rybacka razem z kolorowymi kutrami rybackimi, na tle  których urlopowicze niezwykle często się fotografują.

KOLEJ WĄSKOTOROWA

Przez Rewal przebiega również czynna cały czas, zabytkowa Rewalska Kolej Wąskotorowa, w wakacyjne weekendy można udać się Ciuchcią Retro, ciągniętą przez parowóz z z lat 50-tych, na wycieczkę do pobliskich letnisk.

REWAL BIKE SYSTEM

Rewal Bike System to sieć wypożyczalni rowerów, działająca w miejscowościach gminy Rewal, promująca ekologiczny sposób transportu i zwiedzania sąsiedniej okolicy. Zaletą tej wypożyczalni jest fakt, że rowery można wynająć w jednej z miejscowości, natomiast oddać w zupełnie innej. Mało tego, za przewożenie roweru z wypożyczalni nie pobiera opłat Rewalska Kolej Wąskotorowa.

AMFITEATR (ul. Parkowa 4, tel. 504 407 767)

Z lokalnego amfiteatru dociera muzyka bez mała przez całe lato - odbywa się tutaj nawet do pięćdziesięciu imprez artystycznych. Koncertowali tutaj np Trubadurzy, Bajm, Kayah, Golec uOrkiestra, również Goran Bregović czy The Animals. Rewal zaprasza dodatkowo na popisy gwiazd kabaretu - występowali tutaj Koń Polski, Jerzy Kryszak, OTTO, Rak i inni.

PARK WIELORYBA (ul. Kamieńska, tel. 500 791 752)

Park wieloryba daje możliwość dowiedzenia się wielu ciekawych informacji dotyczących morza. To właśnie tutaj można poznać wiele ciekawych faktów dotyczących różnorodnych ryb, poszukać Nemo oraz spojrzeć w oczy groźnym rybom morskim takim jak: rekinom i wielkim wielorybom.

Ostatnia aktualizacja - kwiecień 2021
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.miedzyzdroje.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0