Kawcza Góra i Góra Gosań - gdzie znajdują się te góry?

  • location_on Międzyzdroje, ul. undefined
Kawcza Góra i Gosań

Aby podziwiać panoramę morza i najbliższej okolicy, wcale nie trzeba szukać latarni morskiej. W okolicach Międzyzdrojów znajdują się dwa punkty widokowe na wzgórzach.

KAWCZA GÓRA (61 m n.p.m.)
  • Góra znajduje się na wschodzie Międzyzdrojów. Przy wejściu na punkt widokowy znajduje się charakterystyczna brama do Wolińskiego Parku Narodowego w kształcie postawionego pionowo dziobu kutra rybackiego. Na szczycie znajdują się dwa duże głazy, z tego miejsca można podziwiać panoramę Bałtyku, plażę w Międzyzdrojach czy niemieckie porty. Z Kawczej Góry można wrócić do Międzyzdrojów plażą, wiodą na nią wygodne schody.
GÓRA GOSAŃ (95 m n.p.m.)
  • Góra Gosań, oddalony jest około czterech kilometrów od miejscowości Międzyzdroje, przy trasie nr 102. To najwyższe wzniesienie na naszym wybrzeżu, choć nie najwyższe na samej wyspie wolin. Na szczycie znajdują się resztki artyleryjskiej wieży obserwacyjnej i bunkry. Najpiękniejszy jest jednak zapierający dech w piersi widok. Można stąd podziwiać panoramę Międzyzdrojów i Świnoujścia, a także pobliskiego, już niemieckiego, miasteczka Ahlbeck - no i oczywiście morze. Obdarzeni "sokolim wzrokiem" mogą dostrzec w wodach Bałtyku wrak zatopionego w 1945 roku niemieckiego statku.
Jak dojść na górę?
  • Dojście na punkt widokowy jest dobrze oznakowane i z szosy prowadzi na szczyt ok 400 metrów ścieżki. 
  • Choć jest to krótki odcinek, na pewno go odczujemy. 
  • Podczas wspinaczki można podziwiać piękną, otaczającą nas, starą buczynę.

Ostatnia aktualizacja - kwiecień 2021
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.miedzyzdroje.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0