Pobierowo - jak dojechać, jak dotrzeć, co warto zobaczyć?

Pobierowo swoją wczasową karierę zaczęło na początku XX wieku kiedy to zaczęto sprzedawać działki leśne pod budowę domków wczasowych. Do początku II-giej Wojny Światowej postawiono na tych terenach około 1000 domków. Była to jedna z ulubionych miejscowości letniego odpoczynku berlińczyków. Utworzono nawet sieć połączeń autobusowych z Berlinem - dla wygody wczasowiczów.

Co warto zobaczyć w Pobierowie?

 

PLAŻA

Kiedy ktoś oczekuje naprawdę zadbanej plaży, pragnie wypoczynku pośród sosen, daleko od miejskiego zgiełku - Pobierowo będzie dla niego idealnym wyborem. Pobierowo to nie jedynie ładna, ale także regularnie sprzątana plaża. Sceptyków powinno przekonać o tym nadanie certyfikatu Błękitnej Flagi.

AKADEMIA SŁOŃCA

Jedną z ciekawszych propozycji, wspomaganą przez lokalne władze gminne, jest wakacyjna Akademia Słońca. To inicjatywa pokazująca, że plaża służy nie tylko opalaniu się i kąpielom morskim. Dla potrzeb Akademii Słońca wydzielono fragment obszaru plaży, na którym zlokalizowano miejsca do uprawiania sportów i boiska. 

PROMENADA NADMORSKA 

Cichutkie i statyczne jesienią, zimą i wiosną Pobierowo, wraz rozpoczęciem wakacji zmienia się w prężny kurort. Wówczas, żeby zaspokoić wymagania zjeżdżających tu tłumnie letników, w miejscowości sprawnie pojawiają się stragany, sklepiki, bary oraz centra rozrywki; a zamknięte poza sezonem letnim restauracje i kawiarnie zaczynają "sezon".

PAPUGARNIA (ul. Jana z Kolna, tel. 532 307 028)

Papugarnia w Pobierowie to jedna z ciekawszych atrakcji tej miejscowości. Znajduje się tutaj wiele, różnorodnych gatunków papug, które można zobaczyć na przykład podczas zabawy, karmienia czy nauki sztuczek. To świetna atrakcja dla rodzin z dziećmi. 

MAGICZNY DOMEK (ul. Grunwaldzka 35, tel. 913 864 207)

Magiczny domek to dość popularna atrakcja ostatniego czasu, a mianowicie jest to dom wybudowany do góry "nogami". Wszystkie pomieszczenia, jak i cala budowla, została stworzona w sprzeczności z grawitacją, tak, aby czuć się jakbyśmy stąpali po suficie domu. To bardzo zabawna atrakcja.

Ostatnia aktualizacja - kwiecień 2021
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.miedzyzdroje.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0