Park Zdrojowy

Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina

Tam, gdzie przecinają się ulice: Bohaterów Warszawy, Tysiąclecia Państwa Polskiego i Zdrojowa, możemy natknąć się na piękne skupisko zieleni. To przepiękny Park Zdrojowy, którego historia sięga końca  XIX w. Można tu odpocząć, usiąść na ławeczce i przejść spacerem podziwiając stare drzewa i fontanny. Zwieńczeniem parku jest pomnik z popiersiem naszego pianisty Fryderyka Chopina, odsłonięty w 1999r.

Co warto tutaj zobaczyć?

Na terenie parku znajduje się Międzynarodowy Dom Kultury oraz Muzeum Figur Woskowych. XIX-wieczny budynek MDK służył niegdyś jako dom zdrojowy, w którym mieściły się pokoje gościnne, a w wyznaczonych salach odbywały się bale i występy. Budynek popularny był wśród niemieckich bogatych kuracjuszy. Obecnie odbywają się w nim nadmorskie międzynarodowe i polskie imprezy i koncerty. Natomiast Muzeum Figur Woskowych jest ciekawym miejscem, w którym możemy znaleźć podobizny wielu znanych i lubianych - postaci filmowych, bajkowych, gwiazd muzyki i filmu. 

Dawniej park i jego walory przeznaczony był dla wysoko sytuowanych kuracjuszy, dziś każdy może tam bez problemu zawitać i przenieść się choć na chwilę do magicznych dawnych czasów.

Ostatnia aktualizacja - kwiecień 2021
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.miedzyzdroje.net.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00