Międzywodzie

Międzywodzie

Niecałe 20 km na wschód od Międzyzdrojów leży Międzywodzie - nieduża wioska turystyczna położona na Mierzei Międzywodzkiej pomiędzy brzegiem Morza Bałtyckiego i wodami Zalewu Kamieńskiego. Miejscowość ta zlokalizowana jest na największej naszej wyspie - Wolinie, wśród pięknych lasów sosnowych oraz mieszanych.

Co warto zobaczyć w Międzywodziu?

PLAŻA

Pasjonaci czystych, szerokich, piaszczystych plaż nie będą mieli powodów do narzekań na plażę w Międzywodziu. Kąpielisko, w sezonie letnim strzeżone przez ratowników, o długości w przybliżeniu sześćset metrów, umiejscowione jest między przedłużeniem ulic Westerplatte oraz Szkolnej.

DEPTAKI

Letnisko Międzywodzie bardzo dobrze przygotowane jest do wizyt osób z problemami ruchowymi - niskie i gładkie deptaki ułatwiają przemieszczanie się, a od ulicy Zwycięstwa nad morze wiedzie wejście przystosowane dla wymagań wczasowiczów poruszających się na wózkach. 

ZALEW KAMIEŃSKIEGO

Międzywodzie, ze względu na okolicę Zalewu Kamieńskiego, to w podobny sposób wzięte miejsce dla entuzjastów sportów wodnych, żeglarzy i wędkarzy. Na miłośników żagli oczekuje na wskroś zmodernizowany oraz zaadaptowany do standardów europejskich pirs.

BAŁTYCKI PARK EDUKACYJNY (ul. Bałtycka)

Bałtycki Park Edukacyjny to świetna atrakcja dla rodzin z dziećmi. Tutaj można zapoznać się z fauna i florą morza Bałtyckiego. Informacje zamieszczone są na wielu tablicach edukacyjnych. To bardzo dobra alterntywa na bardziej pochmurny dzień. 

WOLIŃSKI PARK NARODOWY

Kolejną atrakcją Międzywodzia, za sprawą usytuowania na Wolińskiej wyspie, to bliskość Parku Narodowego, z zagrodą żubrów. Ta zagroda to także miejsce powrotu do zdrowia także innych typów zwierząt, w oddzielnych siedzibach pomieszkują : dziki, jelenie oraz orły bieliki. Po wyzdrowieniu, zwierzęta wypuszczane są na wolność.

Ostatnia aktualizacja - kwiecień 2021
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.miedzyzdroje.net.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00