Dziwnówek - jak dojechać, jak dotrzeć, gdzie jest położony?

  • location_on Międzyzdroje, ul. undefined
Dziwnówek

Niedaleko Dziwnowa - 3 km na wchód - leży niewielka miejscowość letniskowa - Dziwnówek. Umiejscowiona jest między brzegiem Bałtyku i Zatoką Wrzosowską, będącą północną częścią Zalewu Kamieńskiego. Dzięki tej, międzyakwenowej, lokalizacji miejsce cieszy się sympatią u amatorów wszelkich dyscyplin sportów wodniackich jak również wędkarzy. W miejscowości Dziwnówek nie zobaczymy wielu zabytków dawnej architektury, za to oczekuje nas porządna, rozległa i drobno piaszczysta plaża. Strzeżone latem kąpielisko to ok. 400 m linii brzegowej Bałtyku.

Dziwnówek umiejscowiony jest na skrzyżowaniu dwóch dróg wojewódzkich – 102 Trzebiatów – Międzyzdroje oraz nr 107 do Kamienia Pomorskiego. Dzięki takiemu usytuowaniu łatwo dojechać do Dziwnówka nie tylko prywatnym samochodem, ale też np autobusem PKS. Korzystając z komunikacji autobusowej można także bezproblemowo odwiedzać ościenne miasteczka: Międzyzdroje, Kołobrzeg, Kamień Pom. czy Szczecin. 

Co warto zobaczyć w Dziwnówku?PLAŻA

Plaża w Dziwnówku to główna atrakcja tej miejscowości. Warto ją odwiedzić ze względu na jej czystość i drobny, złoty piasek. To idealne miejsce do letniego, słonecznego wypoczynku. Stąd można również wybrać się brzegiem morza do Dziwnowa. 

ŁOWISKO 

Dziwnówek jest znany również z łowisk ryb. Jedno z nich znajduje się 250 metrów od zejścia na plaże, dokładnie przy ul. 1 Maja. Łowienie ryb jest tu świetnym zajęciem o każdej porze roku. Wędkować można również na Zalewie Kamieńskim. 

SZLAKI TURYSTYCZNE 

Przez Dziwnówek biegnie kilka szlaków turystycznych, które są świetną atrakcją dla fanów aktywnego wypoczynku, między innymi: Europejski Dalekobieżny Szlak Turystyczny E-9 (czerwony) biegnący wybrzeżem Atlantyku, Morza Północnego i Morza Bałtyckiego (od Pirenejów do Braniewa), R-10 Międzynarodowy Szlak Rowerowy „Dookoła Bałtyku”. 

SZLAKI ROWEROWE

Szlaki rowerowe w Dziwnówku dają możliwość wszystkim tym, którzy lubią ten sport na to, aby nie rezygnować z jego uprawiania nawet w czasie letniego wypoczynku nad polskim morzem. Na trasach znajdują się również wypożyczalnie rowerów, co jest dodatkowym atutem. 

PRZYSTAŃ NAD ZALEWEM KAMIEŃSKIM

W Dziwnówku znajduje się przystań nad Zalewem Kamieńskim, która charakteryzuje się drewnianym pomostem, który jest wykorzystywany do cumowania sprzętu wodnego. Przy przystani został wybudowany rekreacyjny teren z placem zabaw. 

Ostatnia aktualizacja - kwiecień 2021
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.miedzyzdroje.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0