Dziwnów

Dziwnów

Dziwnów to małe miasteczko wypoczynkowe usytuowane na pn-zach wybrzeżu Morza Bałtyckiego w woj. zachodniopomorskim, oddalone około 20 km na wschód od Międzyzdrojów. Najwcześniejsze, wzmianki na piśmie o miasteczku pochodzą z połowy XIII stulecia. Dziwnów usytuowany jest w części na wschodnich brzegach wyspy Wolin, i w części na Mierzei Dziwny. Części te spina zwodzony most na Dziwnej. Od południa Dziwnów otacza Zalew  Kamieński z Zatoką Wrzosowską, które są częścią rzeki Dziwnej. Sama rzeka z kolei łączy Dziwnów i Zalew Szczeciński.

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Dziwnowie?

PLAŻA

W Dziwnowie wytyczono kąpielisko na plaży długie na 800 metrów, natomiast tuż przy plaży, grzbietem wydm wiedzie promenada, po której można spacerować czy też odpoczywać w dającym cień sąsiedztwie roślinności pokrywającej wydmy. Na plażę wiodą liczne przejścia, przy których zorganizowana jest baza sanitarna. 

PROMENADA NADMORSKA

Promenada nadmorska w Dziwnowie jest pelna atrakcji dla każdego oraz wielu ciekawych restauracji i barów. Wieczorem to miejsce tętni życiem. W sezonie letnim możemy również liczyć na wiele występów artystów ulicznych. 

JEZIORO MARTWA DZIWNA

W zachodniej części Dziwnowa znajduje się jezioro Martwa Dziwna, to pozostałość byłego ujścia Dziwny i wraz z przyległymi terenami stanowi użytek ekologiczny. Chronią się tutaj rozmaite gatunki ptaków, tak  wędrownych, jak też stale gnieżdżących się.

PORT MORSKI I RYBACKI

Dziwnów  to dodatkowo siedziba gminy, morski i rybacki port oraz marina na około 20 jachtów. W sezonie letnim z przystani pasażerskiej odpływają stylizowane na stare, pirackie, statki wycieczkowe w rejsy po morzu bądź po Zalewie Kamieńskim i do miejscowości Kamień Pomorski. Dodatkową atrakcją dla wszystkich biorących udział w rejsie po Bałtyku jest chwila płynięcia pod mostem zwodzonym. 

MOST ZWODZONY 

Most zwodzony to niewątpilwie jedna z najciekawszych atrakcji Dziwnowa. Most zbudowany został na rzece Dziwna. Jego konstrukcja, która została pomalowana na charakterystyczny czerwony kolor przyciąga wzrok już z daleka. 

Ostatnia aktualizacja - kwiecień 2021
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.miedzyzdroje.net.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00