Międzyzdroje - informacje praktyczne o miejscowości

Międzyzdroje - dojazd

Międzyzdroje to niewielka, ale bardzo znana miejscowość nadbałtycka. Mieści się na wyspie Wolin, 13 km od równie popularnego Świnoujścia. Dojazd do Międzyzdrojów jest dogodny z różnych miejsc Polski. W mieście, przy ulicy Kolejowej, funkcjonuje stacja PKP, a dobrą alternatywą dla pociągu są busy i PKS (przystanek PKS jest zlokalizowany przy ulicy Dworcowej 6). Szybkie znalezienie dogodnego połączenia gwarantuje wyszukiwarka połączeń GoEuro. Zmotoryzowani bez problemu dostaną się do Międzyzdrojów samochodem - węzeł drogowy znajduje się w Lubiewie, gdzie przebiega droga krajowa nr 3.

Do Międzyzdrojów najłatwiej dostać się w okresie letnim, kiedy uruchamiane są dodatkowe połączenia z większymi miastami. Bezpośrednio dojeżdżają tu pociągi m.in. z Krakowa, Warszawy, Poznania, Wrocławia, Opola, Katowic. Niektóre połączenia wymagają natomiast przesiadki. Podróż autobusem także nie powinna być problematyczna, jednak niektóre przejazdy wymagają przesiadki w Szczecinie, znajdującym się niecałe 100 km od miejsca docelowego. Alternatywną jest także lot do Goleniowa (np. z Warszawy) i pokonanie reszty trasy busem.

Co z komunikacją w samych Międzyzdrojach? Na miejscu kursuje linia autobusowa nr 10 do Świnoujścia przez Łunowo-Przytór. Przystanek początkowy znajduje się obok dworca kolejowego, przy ulicy Kolejowej 1. Dostanie się na teren Świnoujścia wymaga jednak przeprawy promowej. Autobus kursuje 7 dni w tygodniu, choć w weekendy i święta liczba kursów jest ograniczona. Po mieście jeździ także kolejka turystyczna - w trakcie wycieczki można dowiedzieć się paru ciekawostek na temat "Perły Bałtyku". Będąc w Międzyzdrojach warto wybrać się na rejs do Niemiec - popularnym kierunkiem jest Ahlbeck. Ze Świnoujścia są także organizowane rejsy do Skandynawii - Danii, Szwecji i Norwegii.

rozwiń
Międzyzdroje - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij