Wrzesień nad morzem Międzyzdroje - 3 najlepsze atrakcje

Wyjazd nad morze to bodaj najpopularniejszy sposób na wypoczynek wśród udających się na urlop Polaków. I coraz większym powodzeniem cieszą się rodzime kurorty na bałtyckim wybrzeżu, takie jak zachodniopomorskie Międzyzdroje. Również we wrześniu, kiedy pogoda - tak jak choćby w tym roku - mocno odbiega od powszechnych wyobrażeń o relaksie nad morzem.

Jednak turyści, którzy zarezerwowali nocleg w Międzyzdrojach na wrzesień z dużym wyprzedzeniem, wcale nie muszą pluć sobie w brodę z powodu nietrafionej decyzji. Wokół miasta jest wystarczająco dużo interesujących atrakcji, żeby wypełnić pobyt rozmaitymi przyjemnościami i aktywnościami. Redakcja noclegi.net.pl wybrała 3 najlepsze atrakcje Międzyzdrojów na wrzesień nad morzem:

1. Wolińskie Centrum Słowian i Wikingów - wprawdzie to zupełnie inne miasto, od którego Międzyzdroje oddalone są o mniej więcej 20 kilometrów, ale niecałe pół godziny jazdy to przecież żaden kłopot. Zwłaszcza, kiedy w zamian dostaje się istny wehikuł czasu. Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie to pieczołowicie zrekonstruowana średniowieczna osada, oferująca turystom całą masę pasjonujących atrakcji. Szycie z łuku, kowalstwo, rejsy stylową łodzią (prawie jak drakkar), pradawne rytuały, słowem: codzienne życie naszych przodków. Warto nadmienić, że na najwięcej niespodzianek w osadzie mogą liczyć grupy zorganizowane.

2. Muzeum Figur Woskowych - jak wszem i wobec wiadomo, Międzyzdroje to bardzo filmowe miasto. Wakacyjny Festiwal Gwiazd ściąga polską śmietankę osobowości kina, telewizji i teatru, a najbardziej zasłużeni artyści zostawiają odciski swoich dłoni na słynnej Alei Gwiazd. Wprawdzie we wrześniu już raczej trudno spodziewać się spotkania z Krystyną Jandą, Januszem Gajosem lub inną prawdziwą gwiazdą (ewentualnie celebrycką gwiazdeczką), ale niezłym zamiennikiem będzie wizyta w Muzeum Figur Woskowych. Sobowtóry kinowych bohaterów, ważnych polityków i innych postaci to zawsze wdzięczny materiał na fajne zdjęcia, w tym obowiązkowe (dla niektórych) selfie.

3. Muzeum Przyrodnicze im. Adama Wodziczki - piękno Wolińskiego Parku Narodowego w pigułce. Oczywiście najlepiej byłoby wybrać się samemu na wycieczkę po malowniczych terenach - ze względu na wrześniowe pejzaże i zagrodę z żubrami - ale jeśli pogoda skutecznie zniechęca do wyściubiania nosa z pokoi… Muzeum Przyrodnicze w Międzyzdrojach będzie znakomitą alternatywą, a przy okazji poznawania kolejnych ekspozycji turyści dowiadują się o wielu więcej nowych rzeczach, niż przy samodzielnych wycieczkach bez wykwalifikowanego przewodnika.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij