Wzgórze Gosań

Obowiązkowym miejscem do zwiedzenia podczas pobytu na Wyspie Wolin, a na pewno w Wisełce, jest najwyższe wzniesienie polskiego wybrzeża, czyli Wzgórze Gosań. Jest to jeden z czterech punktów widokowych Parku Wolińskiego.

Ze względu na swoje położenie bezpośrednio przy Morzu Bałtyckim imponuje widokami, jakie nam serwuje ze swego szczytu. Negatywnym skutkiem usytuowania Wzgórza Gosań jest fakt, że jego zbocze co roku obsuwa się wraz z drzewami i całą roślinnością do morza. Geograficzna nazwa takiego miejsca to klif abrazyjny osypiskowy. Obliczono, że abrazji ulega około 1m ziemi rocznie! Osuwający się piasek tworzy u podnóża klifu stożki nasypowe. Te zaś zostają wypłukane przez fale morskie i w rezultacie w miejscu tym widać tylko pozostające kamienie.

Na wzgórze prowadzi 300 m ścieżka. Gdy dotrzemy na szczyt tegoż wzgórza, naszym oczom ukaże się przepiękny widok na morze, panoramę miasta Międzyzdroje i Świnoujście oraz klif porośnięty lasem. Niesamowitym przeżyciem jest oglądanie tego pejzażu przy wschodzie lub zachodzie słońca. Od stromego urwiska zabezpieczają turystów drewniane ogrodzenia. Warto zrobić sobie tutaj pamiątkową fotografię.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Jeden z punktów widokowych na obszarze Wolińskiego Parku Narodowego, usytuowany na bodaj najwyżej położonym (93,4 m n.p.m.) szczycie na całym polskim wybrzeżu. Wierzchołek wzgórza znajduje się niemal dokładnie nad taflą Bałtyku - stromy klif, systematycznie podmywany i niszczony przez morze, opada niemal bezpośrednio do morza. Zrobienie zdjęcia - obowiązkowe.

Wzgórze Gosań adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wzgórze Gosań, zobacz gdzie w Międzyzdrojach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wzgórze Gosań.
  • 72-513 Wisełka
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wzgórze Gosań opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij