Wzgórza Stanisława Kozierowskiego

Osłaniają Międzyzdroje od południowo-wschodniej strony miasta. Stanowią część Wolińskiego Parku Narodowego, a przede wszystkim - idealny punkt widokowy z doskonałą panoramą miejscowości.

Do wzgórz Stanisława Kozierowskiego najprościej dojść kierując się ulicami Kolejową oraz Ustronie Leśne. Prowadzić tam powinna też jedna z bocznych odnóg zielonego szlaku turystycznego. Spacer po lesie wśród dębów i sosen będzie dodatkowym plusem wycieczki.

Wracając do osoby patrona wzgórz - Stanisław Kozierowski był profesorem Uniwersytetu Poznańskiego, duchownym, a przy okazji zapalonym historykiem. Swoje badania poświęcił Pomorzu Zachodniemu oraz Wielkopolsce. Był ważnym członkiem zespołu Komisji dla spraw Przywrócenia Nazw Słowiańskich na Pomorzu. Dzięki jego pracy wiele miejscowości i punktów geograficznych dziś nosi zgodne z historią miano, a nie przetłumaczoną prosto z niemieckiego nazwę.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Wspaniały, leśny punkt widokowy z panoramą na niemal całe Międzyzdroje. Wzgórza Stanisława Kozierowskiego znajdują się w południowo-wschodniej części miejscowości, prowadzi do nich zielony szlak turystyczny. Warto wspomnieć jeszcze o patronie tego zakątka, który aktywnie uczestniczył w pracach Komisji dla spraw Przywrócenia Nazw Słowiańskich na Pomorzu.

Wzgórza Stanisława Kozierowskiego adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wzgórza Stanisława Kozierowskiego, zobacz gdzie w Międzyzdrojach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wzgórza Stanisława Kozierowskiego.
  • Ulica
    Niepodległości
    Wzgórza Stanisława Kozierowskiego mieści się przy ulicy Niepodległości w Międzyzdrojach
  • 72-500 Międzyzdroje
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wzgórza Stanisława Kozierowskiego opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij