Wydrzy Głaz

Jedną z atrakcji w Wisełce jest Wydrzy Głaz. Znajduje się on przy brzegu Jeziora Czajcze. Tak jak jeziora, głaz jest efektem przemieszczania się lodowca. Ma on dość znaczne rozmiary. W obwodzie mierzy 8,1 m a jego waga wynosi około 26 ton.

Nazwa tego kamienia nie bez powodu jest zaczerpnięta od wydr. W czasach, kiedy te zwierzęta mieszkały w tutejszych jeziorach, lubiły spędzać czas wygrzewając się na jego powierzchni. Dziś Wydr niestety nie spotkamy w tym miejscu. Jednak mimo wszystko warto odwiedzić to miejsce, zwłaszcza, że niedaleko na półwyspie znajdują się zabytkowe ruiny starej osady.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię
Wydrzy Głaz adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wydrzy Głaz, zobacz gdzie w Międzyzdrojach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wydrzy Głaz.
  • 72-513 Wisełka
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wydrzy Głaz opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij