Ścieżka historyczno-przyrodnicza Biała Góra

Szlak o długości ok. 1,3 kilometra, oznaczony kolorem czarnym. Zaczyna się we wschodniej części Międzyzdrojów i poprowadzony jest w przeważającej mierze przez szczyty klifowego wybrzeża. Do niedawna jeszcze był to teren wojskowy - dziś niemal bez problemu dostępny dla turystów.

Miłośników militariów najbardziej powinny zainteresować pozostałości po 17. Baterii Artylerii Stałej, rozlokowanej pod Międzyzdrojami na przełomie lat ‘40 i ‘50 poprzedniego stulecia. Dalej za Białą Górą (68 metrów n.p.m.) funkcjonuje Baza Edukacyjna Wolińskiego Parku Narodowego, przeznaczonej bardziej do badań i naukowych konferencji niż zwiedzania i poszerzania wiedzy przez turystów. Póki co.

Placówka mieści się w budynkach dawnej Szkoły Artylerii Pokładowej Kriegsmarine, która rozpoczęła swoją działalność pod koniec lat ‘30 XX wieku. W tamtym czasie był to nowoczesny, dysponujący najbardziej zaawansowanym technologicznie wyposażeniem kompleks.

Dziś działają tutaj również Terenowa Stacja Hydrogeologiczna Państwowego Instytutu Geologicznego, Stacja Monitoringu Środowiska Przyrodniczego poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz miejscowy oddział Archiwum Państwowego.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię
Ścieżka historyczno-przyrodnicza Biała Góra adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Ścieżka historyczno-przyrodnicza Biała Góra, zobacz gdzie w Międzyzdrojach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Ścieżka historyczno-przyrodnicza Biała Góra.
  • Ulica
    Campingowa
    Ścieżka historyczno-przyrodnicza Biała Góra mieści się przy ulicy Campingowa w Międzyzdrojach
  • 72-500 Międzyzdroje
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Ścieżka historyczno-przyrodnicza Biała Góra opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij