Muzeum Rybołówstwa

Obiad ze smażoną rybką w roli głównej, powinien stać się inspiracją dla wizyty w Muzeum Rybołówstwa Morskiego znajdującego się w budynku dawnego ratusza, wzniesionego w latach 1805-06, przy czym ażurową wieżyczkę z zegarem dostawiono do niego ponad 30 lat później.

Jedną z najciekawszych, muzealnych wystaw jest ta prezentująca faunę mórz i oceanów. Można na niej zobaczyć spreparowane okazy zamieszkujące zarówno wody Zalewu Szczecińskiego, Morza Bałtyckiego, jak i Antarktykę oraz morza tropikalne, a w akwariach żywe piranie, sumy rekinie czy żółwie słodkowodne. Wystawa etnograficzna „Narzędzia połowowe” zdradza jak niegdyś wyglądało w Świnoujściu jedno z najstarszych zajęć człowieka – rybołówstwo. Panującą niegdyś na świnoujskiej plaży modę można podziwiać na wystawie „100 lat temu na plaży”. W muzeum prezentowane są także wydobyte z dna mórz skamieliny i minerały, narzędzia nawigacyjne oraz eksponaty dotyczące dziejów miasta.

Zbiory muzeum związane są przede wszystkim z życiem codziennym rybaków. Wystawy: Fauna mórz i oceanów, Narzędzia połowowe, Przyrządy nawigacyjne, Sto lat temu na plaży, Okręty wojenne, Historia miasta - Świnoujście miasto na wyspach. Na skwerze obok muzeum, stoi pomnik z wielkimi kotwicami okrętowymi.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Nazwa instytucji może być nieco myląca - eksponaty świnoujskiego muzeum przedstawiają znacznie więcej niż okazy wyławiane z wód całego świata oraz rybackie narzędzia, których szanowani ludzie morza używali na przestrzeni wieków. W XIX-wiecznym budynku (dawnym ratuszu) można podziwiać także m.in. wystawy o okrętach wojennych czy historii Świnoujścia.

Warto sfilmować Muzeum Rybołówstwa, zająć się tym może firma KM Studio filmowanie Wrocław

Muzeum Rybołówstwa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Rybołówstwa, zobacz gdzie w Międzyzdrojach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Rybołówstwa.
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Rybołówstwa. Redakcja serwisu www.miedzyzdroje.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 5-13 zł
    Muzeum Rybołówstwa cena biletu ulgowego: 5-13 zł
  • 7-15 zł
    Muzeum Rybołówstwa cena biletu normalnego: 7-15 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Rybołówstwa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij