Międzynarodowy Dom Kultury

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach to architektoniczny zabytek z drugiej połowy XIX stulecia, ufundowany w 1860 roku przez kupca z Belgii Arnolda Lejeune’a. W tamtym czasie był to bodaj największy i najpiękniejszy ośrodek wczasowy w całych Międzyzdrojach. I do tego bardzo bogato wyposażony, do dyspozycji gości były m.in. czytelnia, “gabinety” zabiegów przyrodoleczniczych czy salka taneczno-baletowa ze sceną.

Po zakończeniu I Wojny Światowej obiekt trafił w ręce władz miejscowości, które z czasem uczyniły z niego główny ośrodek kultury. Po odpowiednim przystosowaniu wnętrz, budynek stał się miejscem organizacji wystaw, koncertów i innego rodzaju artystycznych występów. A także spotkań towarzyskich, bali i uroczystych bankietów. To nie uległo zmianie. Dziś dodatkowo można wziąć udział w różnorodnych zajęciach i warsztatach, rozwijających różne gałęzie i dziedziny zainteresowań, zorganizować konferencję itd.

Budynek Międzynarodowego Domu Kultury utrzymany jest w jak najlepszym, neorenesansowym stylu. Widać to zarówno w zadbanych wnętrzach sal i korytarzy, jak też po pięknej elewacji konstrukcji.

Główna Sala Teatralna MDK-u od 2003 r. nosi imię prof. Jana Szyrockiego - jednego z inicjatorów organizacji Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej - postaci wybitnie zasłużonej dla Międzyzdrojów.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Instytucja animująca życie kulturalno-artystyczne uzdrowiska, a zarazem XIX-wieczny zabytek. Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach powstał w 1860 r. i w architekturze prezentuje elegancki neorenesans. Początkowo w budynku ufundowanym przez belgijskiego kupca Arnolda Lejeune’a działał ośrodek wczasowy, miejski ośrodek kultury urządzono po I WŚ.

Międzynarodowy Dom Kultury adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Międzynarodowy Dom Kultury, zobacz gdzie w Międzyzdrojach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Międzynarodowy Dom Kultury.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Międzynarodowy Dom Kultury opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij