Marina Wapnica

Nowoczesna przystań jachtowa, uroczyście oddana do użytku w 2013 roku w ramach projektu rozwoju turystyki wodnej “Na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim”. Trudno o dogodniejszy punkt bazowy na żeglarskie wyprawy.

Obiekt znajduje się we wschodniej części Wicka Wielkiego. Na przeciwległym brzegu widać wyspy Świnoujścia. Tym samym wybór kierunków wypraw o najróżniejszym charakterze jest niemal nieograniczony. Jeziora? W odległości rzutu kamieniem. Rozległy Zalew Szczeciński? Krótki kurs na południe. Bałtyk? Przyjemny rejs jednym z licznych koryt delty Świny, a potem prosto na otwarte Morze.

Wapnica jest w pełni przygotowana na przyjęcie 52 żaglówek, motorówek i innych jednostek pływających jednocześnie. Przy czym maksymalne zanurzenie łodzi nie może przekraczać 2,5 metra, a długość kadłuba 12 m. Przystań posiada też slip do bezpiecznego wodowania, pralnię, suszarnię, stołówkę oraz parking samochodowy. Takie zaplecze sprawia, że w tym miejscu już organizowane są regaty i innego typu imprezy żeglarskie.

Marina w Wapnicy ma spore szanse, by w najbliższej przyszłości otrzymać Błękitną Flagę - prestiżowy międzynarodowy certyfikat (w programie uczestniczy 46 państw), będący gwarancją - ogólnie rzecz biorąc - najwyższej jakości kąpielisk i przystani jachtowych.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Ośrodek żeglarski położony na wschodnich brzegach jeziora Wicko Wielkie, co miłośnikom wypraw na jachtach, motorówkach i innych łodziach stwarza mnóstwo atrakcyjnych możliwości. Marina Wapnica nieopodal Międzyzdrojów to świetny punkt wypadowy zarówno na Zalew Szczeciński, jak też Morze Bałtyckie. Na otwartej w 2013 r. przystani mieści się do 52 jednostek.

Marina Wapnica adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Marina Wapnica, zobacz gdzie w Międzyzdrojach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Marina Wapnica.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Marina Wapnica opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij