Kaplica Stella Matutina

“Gwiazda Zaranna” uzdrowiska, nazwą symbolicznie nawiązująca do czasów, gdy rybołówstwo było podstawowym źródłem utrzymania w tych stronach, a miejscowi rybacy nawigowali posiłkując się położeniem gwiazd na nieboskłonie.

Kaplica Stella Matutina to jeden z pierwszych katolickich obiektów sakralnych w Międzyzdrojach. Kaplicę wybudowano w 1902 roku, na potrzeby zakonu sióstr boromeuszek. Kolejna świątynia tego wyznania powstała dopiero po zakończeniu II Wojny Światowej.

Tym, co z zewnątrz wyróżnia “Stellę Matutina” od pozostałych zabudowań miejscowości, jest wysoka ryglowa wieżyczka, wieńcząca czterospadowy dach. Na szczycie “hełmu” konstrukcji widnieje stalowy krzyż. Z kolei w środku warto zwrócić uwagę na polichromie z wizerunkami świętych: Jadwigi, Boromeusza, Ksawerego oraz Salezego. To pozostałość po oryginalnym neogotyckim wystroju kaplicy, poważnie zmienionym po Soborze Watykańskim II w 1973 r.

Patronką kaplicy “Gwiazdy Zarannej” jest Matka Boska Uzdrowicielka Chorych.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Jeden z najstarszych katolickich przybytków w całych Międzyzdrojach. Kaplicę Stella Matutina zbudowano w 1902 r. dla sióstr boromeuszek. Najbardziej charakterystyczne elementy to ryglowa wieża zwieńczona stalowym krzyżem oraz naścienne malowidła. Nazwa “Gwiazda Zaranna” nawiązuje do czasów, kiedy wypływający na nocne połowy rybacy zawierzali Matce Boskiej swój los.

Kaplica Stella Matutina adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kaplica Stella Matutina, zobacz gdzie w Międzyzdrojach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kaplica Stella Matutina.
  • Telefon
    Zadzwoń i dowiedz się więcej o Kaplica Stella Matutina - telefon: +48913281156
  • Ulica
    Krótka 5
    Kaplica Stella Matutina mieści się przy ulicy Krótka 5 w Międzyzdrojach
  • 72-500 Międzyzdroje
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kaplica Stella Matutina opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij