Jezioro Czajcze

To drugie co do wielkości jezioro na wyspie Wolin. Jego powierzchnia to 81 ha. Jak wszystkie zbiorniki wodne na tym terenie, tak i Jezioro Czajcze jest dość płytkim akwenem, a jego dno znajduje się poniżej poziomu morza. Usytuowane jest na obszarze Wolińskiego Parku Narodowego. Jego kształt tworzy wzór podkowy. Jest to efekt przeobrażenia się wyspy w półwysep. Leśny obszar jeszcze 160 lat temu był odcięty od lądu wodą i stanowił schronienie przed najeźdźcami. Do dziś zachowały się fragmenty wałów obronnych.

Jezioro to zachwyca różnorodnością roślinności przybrzeżnej. Gości przywitają też liczne gatunki zwierząt m.in. czaple, łabędzie nieme i gromady kaczek.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Jezioro Czajcze to drugie największe (81 hektarów powierzchni) jezioro na całym Wolinie. Stanowi kryptodepresję, tj. jego dno znajduje się poniżej poziomu morza. Kształt podkowy to efekt naturalnego przekształcenia wyspy z grodziskiem w półwysep. Charakteryzuje się dużą bioróżnorodnością, szczególnie wśród ptaków. Przebywają tu m.in. kaczki, czaple i łabędzie nieme.

Jezioro Czajcze warto uwiecznić na wideo - może to zrobić KM Studio kamerzysta Jelenia Góra

Jezioro Czajcze adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Jezioro Czajcze, zobacz gdzie w Międzyzdrojach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Jezioro Czajcze.
  • Ulica
    Jezioro Czajcze
    Jezioro Czajcze mieści się przy ulicy Jezioro Czajcze w Międzyzdrojach
  • 72-513 Wisełka
  • 810000
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Jezioro Czajcze opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij