Drożkowe Łąki

Szlak dydaktyczny poprowadzony przez malownicze zakątki Wolińskiego Parku Narodowego. Trasa nazywana jest również “ścieżką Paprocie” - a to względu na wyjątkowe bogactwo tego właśnie gatunku roślin w okolicy.

Niezaprzeczalnie najpiękniej prezentują się okazy objętego ścisłą ochroną, majestatycznego długosza królewskiego, który może mierzyć nawet powyżej 1,5 m. Nazwa naukowa tej paproci najprawdopodobniej oznacza roślinę Thora - nordyckiego boga burzy.

Na Drożkowych Łąkach rosną jeszcze m.in. okrężnice bagienne z białymi kwiatami, wiciokrzewy pomorskie, kosaćce czy firletki poszarpane. Latem koniecznie trzeba mocno uważać na kleszcze.

Drożkowe Łąki zaczynają się nieopodal południowego ronda w Międzyzdrojach przy drodze łączącej Wolin ze Świnoujściem.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię
Drożkowe Łąki adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Drożkowe Łąki, zobacz gdzie w Międzyzdrojach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Drożkowe Łąki.
  • 72-500 Międzyzdroje
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Drożkowe Łąki opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij