Kościół Św. Piotra Apostoła

Ośrodkiem religijnej i duchowej opieki nad gośćmi i mieszkańcami Międzyzdrojów jest katolicki Kościół św. Piotra Apostoła (ul. Lipowa 2). Został on wybudowany w stylu neogotyckim jako świątynia protestancka w latach 1859-62. Wraz z architektem Fryderykiem Augustem Stueblerem projektował go ponoć król pruski Fryderyk Wilhelm IV.

Wzniesiony jest z wypalanej cegły, przy czym szczególnie ciekawie prezentuje się związana z nim wieża kryta… cegłą. Kult rzymskokatolicki sprawowany jest w świątyni od 1946 r.

Do tego czasu pozostający w miejscowości katolicy uczęszczali na msze święte do Kaplicy Gwiazdy Zarannej - Stella Matutina (ul. Krótka 5) wybudowanej w 1902 r. Kaplica od początku swego istnienia znajdowała się pod opieką Sióstr Boromeuszek z Trzebnicy, które obecnie prowadzą w niej hospicjum.


NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię
Kościół Św. Piotra Apostoła adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół Św. Piotra Apostoła, zobacz gdzie w Międzyzdrojach zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół Św. Piotra Apostoła.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół Św. Piotra Apostoła opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij